Grafika użytkowa

Zaufali nam

System CMS edicra

pozwala prosto i bardzo
szybko edytować treści
na Twojej stronie www
wiecej

Sklepy internetowe

system łączy w sobie
prostotę obsługi, estetykę
i najnowsze rozwiązania
wiecej

Grafika użytkowa: Wizytówki i papier firmowy

W dzisiejszych czasach wizytówka nie jest tylko prostokątnym kartonikiem z danymi kontaktowymi. Profesjonalnie wykonana wizytówka i papier firmowy pomaga w tworzeniu wizerunku - zarówno firmy jak i osoby.

Przygotowując projekty stawiamy przede wszystkim na zachowanie spójności między grafiką i tekstem - unikamy przeładowania grafiką, stosujemy czytelne i gustowne czcionki, które nawiązują do specyfiki branży klienta. Zawsze zachowujemy stosowne marginesy oraz interlinie co poprawia czytelność projektu. Tworzymy wizytówki jedno i dwustronne.

Typy wizytówek:

  • służbowa – najpopularniejszy typ wizytówki, na który składają się takie elementy jak: logo firmy, imię i nazwisko właściciela wraz z nazwą stanowiska oraz kompletne dane kontaktowe. Często zamieszczane są dodatkowe informacje takie jak pełna nazwa firmy, numer konta bankowego.
  • prywatna - zawiera imię i nazwisko właściciela, tytuł naukowy, dane kontaktowe.
  • łączona - stanowi połączenie informacji prywatnych z danymi służbowymi.

Format wizytówki:

Najbardziej popularnym formatem wizytówek jest 90mm x 50mm. Spotykane są również wizytówki w formacie 85mm x 55mm. Co ważne - układ wizytówki może być poziomy lub pionowy. Więcej informacji na temat formatów można znaleźć tutaj.

Papier firmowy:

Jako papier firmowy rozumiemy specjalnie zaprojektowany kartkę formatu A4 z nadrukiem firmowym, który zawiera takie elementy jak logo, nazwę firmy, dane kontaktowe. W zależności od koncepcji klienta papier firmowy może zawierać również dodatkowe elementy graficzne, które są charakterystyczne dla firmy. Często stosuje się również element tzw. "znaku wodnego" w obszarze przeznaczonym na zadruk.